Versus Medicus

Szkolenia dr Ciechomski

Szkolenia dr Ciechomskiego skierowane są zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych terapeutów. Ich celem jest wypracowanie lub utrwalenie  umiejętności klasycznego badania funkcjonalnego oraz spojrzenia holistycznego. Tylko zrozumienie, jak współpracują ze sobą poszczególne układy prowadzi do celnego postawienie diagnozy funkcjonalnej, a w konsekwencji do efektywnego, pełnego empatii dla Pacjenta leczenia. 

Współczesne metody diagnostyki i leczenia tkanek miękkich (TM)

Diagnozowanie i leczenie dysfunkcji miednicy – całościowe podejście powięziowe

Zintegrowana Terapia Powięziowa (ZTP)

Autonomiczny układ nerwowy - diagnostyka i leczenie (AUN)

Kompleksowe podejście do leczenia stawów skroniowo - żuchwowych, czaszki i gardła (TMJ)

Zintegrowane podejście powięziowe do leczenia układu limfatycznego

Zintegrowane leczenie dysfunkcji układu endokrynologicznego i psychoneuroendokrynologia

Zastosowanie technik powięziowych w pediatrii

Diagnostyka neurologiczna w fizjoterapii i osteopatii

Kursy i szkolenia dla fizjoterapeutów, prowadzone przez dra Jarosława Ciechomskiego, oparte są na najnowszych metodach terapeutycznych. Wiedza teoretyczna i umiejętności praktyczne w zakresie diagnozowania i leczenia rozmaitych dysfunkcji to jedno. Doktor Ciechomski, na szkoleniach z zakresu fizjoterapii, dzieli się ogromnym doświadczeniem w pracy z Pacjentem i pasją do niesienia pomocy ludziom. Sam będąc osteopatą, nieustannie podnosi swoje umiejętności, czego efektem są autorskie programy, obejmujące nowoczesne metody terapii, ze szczególnym wskazaniem na holistyczne podejście do ludzkiego ciała.

Oferta szkoleniowa obejmuje stacjonarne szkolenia dla fizjoterapeutów, odbywające się z reguły w Poznaniu i Sosnowcu oraz Solcu Zdroju. Zakres profesjonalnych szkoleń dla fizjoterapeutów jest bardzo szeroki, więc to od uczestnika będzie zależeć w jakim kierunku chce się specjalizować. 

Szkolenia z zakresu terapii manualnej występują zwykle w formie studiów podyplomowych. Wymagają dużego nakładu czasu, ale obejmują pełen przekrój tematyki, co daje w przyszłości możliwość wyboru konkretnej dyscypliny. 

Szkolenia z zakresu manipulacji powięzi przeznaczone są dla osób, które już poruszają się w obszarze diagnostyki i leczenia tkanek miękkich. 

Wiele zaś kursów dra Ciechomskiego to szkolenia dla rehabilitantów, fizjoterapeutów i osteopatów, którzy rozpoczynają pracę i szukają własnej dziedziny rozwoju.

Dla zniwelowania przeszkód przestrzennych, szkolenia dr Ciechomski są dostępne również w postaci webinarów. W zależności od potrzeby, poziomu doświadczenia czy zainteresowania, uczestnik szkolenia dla fizjoterapeutów ma możliwość wyboru treści z których chce skorzystać. Przy stosunkowo niewielkim nakładzie finansowym, szkolenia dla fizjoterapetów online pozwalają ugruntować podstawy wiedzy, zdobyte podczas studiów oraz wyspecjalizować się w konkretnym kierunku. 

Wprawdzie szkolenia dla fizjoterapeutów on-line nie dają szansy na pracę z ciałem pacjenta, która jest tak ważna dla zgłębiania anatomii palpacyjnej, ale ich zaletą jest możliwość wielokrotnych odtworzeń w razie potrzeby, wystąpienia problemu lub pytań nasuwających się w momencie kontaktu z konkretnym schorzeniem.

Ewa Michałek-Ciechomska
Katarzyna Jackowska
Email: versus.medicus@klinikaosteopatii.com
Telefon: +48 519 319 667
Administratorem Twoich danych osobowych jest firma

VERSUS MEDICUS CIECHOMSKI SP. Z O.O.
ul. Strzelecka 49, 61-846 Poznań
NIP: 5542795470
REGON: 340443850
KRS: 0000968777

Scroll to Top