Seria książek, prezentująca pojęcia będące bazą do pogłębionego omówienia poszczególnych łańcuchów mięśniowych i stawowych.
Metoda Łańcuchów Mięśniowych została opracowana przez Godelieve Denis-Struf. Jest to metoda pracy będąca podstawą do zindywidualizowanego podejścia do pacjenta, opartego na „terenie predysponowanym”. Łączy w sobie rehabilitację, fizjoterapię, dbanie o zdrowie, zapobieganie problemom, nie pomijając aspektu związanego z psychiką i zachowaniem człowieka.
Koncept Łańcuchów Mięśniowych Godelieve Denys- Struyf jest podejściem do psychiki i ciała i z tego tytułu, ma różne oblicza. Seria książek dotyczy aspektu biomechanicznego metody, która dla fizjoterapeuty czy terapeuty manualnego stanowi nieocenioną bazę pozwalającą na ocenę terenu. Zrozumienie terenu prowadzi do wyboru narzędzi pracy jak najlepiej dopasowanych do sytuacji. Metoda proponuje szeroki zakres technik, pozwalający sprostać konieczności dostosowywania się do sytuacji, której część stanowi terapeuta. Niezależnie od stosowanej techniki metoda ta opiera się zawsze na doskonałej znajomości anatomii i fizjologii. Nie ma tu gotowych rozwiązań, jest za rodzaj przewodnika, pozwalający na dostosowanie pracy w gabinecie do poszczególnych przypadków.
Seria stanowi wsparcie dla wszystkich studiujących metodę G.D.S. jednocześnie służąc jako źródło wiedzy o aspekcie biomechanicznym metody dla wszystkich tych, którzy dopiero chcieliby się z nią zapoznać.
Philippe Campignion
ŁAŃCUCHY MIĘŚNIOWE I STAWOWE
Metoda G.D.S.
Ujęcie biomechaniczne
Pierwsza książka prezentuje podstawowe pojęcia, będące bazą do pogłębionego omówienia poszczególnych łańcuchów, stanowi znakomite wprowadzenie do metody G.D.S. w „Pojęciach podstawowych” opisane zostały ogólne zasady pracy w metodzie G.D.S. oraz elementy kluczowe dla dokładnej analizy różnych łańcuchów rozwiniętej w kolejnych pracach.