Fibroliza mięśniowo-powięziowa (haczykowanie)

Metoda ta opiera się na pogłębionej znajomości anatomii palpacyjnej, służy do uwalniania miejsc niedostępnych przy zwykłej pracy palpacyjnej. Wykorzystuje specjalne narzędzie w postaci haczyka, co pozwala na przywracanie ruchomości tkankowej w różnych płaszczyznach ślizgu mięśniowo-powięziowego. To właśnie techniki pracy mięśniowo-powięziowej przez fibrolizę z wykorzystaniem haczyków (czyli tzw. haczykowanie). Jest to sposób leczenia bólu układu ruchu polegający na uwalnianiu zrostów ciałek drażniących, umiejscowionych międzypowięziowo za pomocą mobilizacji przy użyciu przykładanych do skóry haczyków. Zgłoś się już dziś.

Szkolenie składa się z 2 zjazdów.

Szczególnym wskazaniem do stosowania tej metody jest ból pochodzenia urazowego, znakomicie sprawdza się ona przy wszelkiego rodzaju kontuzjach sportowych, na przykład przy: zapaleniu ścięgien, zapaleniu okołostawowym, neuralgii, bólu lędźwiowym, rwie kulszowej, deficytach ruchomości występujących po zabiegach chirurgicznych.

Twórcą tej techniki jest szwedzki fizjoterapeuta Kurt Ekman, który opracował zestaw haczyków oraz technikę pracy. Metoda ta zyskała sławę dzięki skutecznemu leczeniu bólów potylicznych pochodzących od nerwu Arnolda, nawracających zapaleń nadkłykcia bocznego, oraz nawracających zapaleń ścięgna Achillesa. W latach 70. Ekman stopniowo nauczył tej metody swoich współpracowników, przede wszystkim P. Duby i J. Burnotte. Rozwinęli oni jego koncepcję, opracowując mniej objawowe, łagodniejsze podejście do patologii, inspirowane konceptem łańcuchów mięśniowych i filozofią medycyny osteopatycznej.

Zgłoś się

Prowadzący

Pierre Duby i Francis Lafosse, osteopaci – dyplomowani osteopaci, specjaliści anatomii oraz sekcji anatomicznych.


Program

Składa się z dwóch trzydniowych zjazdów, skoncentrowanych przede wszystkim na zagadnieniach praktycznych i wykorzystaniu specjalnego narzędzia pracy w postaci haczyka. Teoria przedstawiana jest w postaci prezentacji multimedialnej oraz dwóch skryptów przeznaczonych dla kursantów. Każdy otrzymuje również specjalnie przygotowany, dwustronny haczyk.


Zgłoś się

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Firma

  Ulica

  Kod

  Miasto

  NIP

  Kwalifikacje

  Uwagi

  Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych