Fascynująca powięź- Robert Schleip zaprasza!

Z wielką przyjemnością zapraszamy na nowy warsztat prowadzony przez Roberta Schleipa.

„Fascynująca powięź – najnowsze badania układu powięziowego i ich praktyczne zastosowanie w terapii manualnej kończyny górnej”.

Powięź tworzy pokrywającą całe ciało, połączoną sieć kolagenowej tkanki łącznej. Otacza ona i łączy wszystkie narządy wewnętrzne, mięśnie, nerwy i naczynia. W przeszłości była w dużej mierze pomijana, ale w ostatnich  latach zyskała uwagę świata nauki, dzięki zastosowaniu badań opartych na nowych technologiach pomiarowych. Nowe wyniki badań sugerują, że tkanki powięziowe w znacznym stopniu wpływają na przenoszenie sił w układzie mięśniowo-powięziowym; tworzą także podstawę naszej percepcji własnego ciała (propriocepcji).

Warsztat rozpocznie się uaktualnieniem najnowszej wiedzy odnośnie funkcji biomechanicznej sieci powięziowej. Informacje te zostaną zastosowane w praktyce, przekładając się na nowe zrozumienie leczenia wielu powszechnych dysfunkcji w układzie mięśniowo-powięziowym w kończynie górnej i jej obręczy:

–      łokieć golfisty i tenisisty

–      powięziowe podejście do leczenia zespołu cieśni nadgarstka i urazów wynikających z   powtarzających się czynności

–      chroniczne problemy szyi: funkcja densyfikacji powięzi

–      zespół górnego otworu klatki piersiowej: z perspektywny tensegrycznej

–      nowe podejście do zrozumienia i leczenia zespołu zamrożonego barku

–      górny obszar mięśnia czworobocznego i dźwigacza łopatki: jak możemy zapobiec ponownemu   napięciu się tego obszaru w kilka dni po zabiegu?

Dodatkowo przedstawione bieżące badania zostaną  omówione z perspektywy osoby pracującej z ciałem. W przybliżeniu 50% warsztatu będą stanowić techniki manualne – pokazujące różne, możliwe sposoby pracy manualnej, których celem jest stymulacja różnych neuroreceptorów w powięzi (ciałka Ruffiniego, receptory Golgiego, receptory Paciniego, oraz wolne zakończenia nerwowe). Uczestnicy nauczą się także, jak stosować techniki wpływające na fibroblasty powięziowe i stymulujące ich zachowanie metaboliczne. Będziemy pracować na okostnej, przegrodach międzymięśniowych, oraz na zrostach, w „powierzchownej strefie działania sił ścinających” w podstawie powięzi powierzchownej. Przy wykonywaniu wielu technik również pacjent otrzyma instrukcje wspierające pracę manualną – użycie aktywnych mikro-ruchów wychodzących z głębi ciała, powodujących większą precyzję pracy na tkankach, większe zaangażowanie pacjenta i dłużej utrzymujące się efekty. Uczestnicy otrzymają wskazówki jak najlepiej używać mikro-ruchy i jak je włączyć w sesję terapeutyczną.

Robert Schleip kieruje Fascia Research Project na Uniwersytecie Ulm, w Niemczech, jest także Kierownikiem Badań prowadzonych przez European Rolfing Association. Jest magistrem psychologii a tytuł doktora uzyskał w zakresie biologii człowieka. Robert od 1978 zajmuje się zawodowo pracą z ciałem, jest certyfikowanym instruktorem Rolfingu oraz nauczycielem metody Feldenkraisa. Dodatkowo jest autorem wielu książek i publikacji.

Dzięki jego ostatniemu odkryciu zdolności aktywnego skurczu tkanki powięziowej otrzymał prestiżową nagrodę – Vladimir Janda Award for Musculoskeletal Medicine. Był jednym z inicjatorów i organizatorów pierwszego Kongresu Badań nad Powięzią (Fascia Research Congress) w 2007 roku w Bostonie i drugiego kongresu w Amsterdamie w 2009 roku na Vrije Universiteit Amsterdam.

Polecamy:

www.fasciaresearch.de

www.fasciaresearch.de

http://youtu.be/IFqMv3SrIww

Termin kursu: 15-17/05/2015

Koszt szkolenia: 2400 zł

Płatność za szkolenie:
400 zł w ciągu 7 dni po potwierdzeniu dostępności miejsca na kursie
2000 zł w terminie do 2 kwietnia 2015

Miejsce: Klinika Osteopatii i Rehabilitacji w Poznaniu, ul. Romana Maya 1

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: versus.medicus@klinikaosteopatii.com

Uwaga- ilość miejsc ograniczona.