Równoważenie trzewno-limfatyczne (VLB1)


Nowe szkolenie Instytutu Barrala

Na prośbę Jean-Pierre Barrala, DO, MRO(F), RPT, Dr. Kerry D’Ambrogio, DOM, AP, PT, DO-MTP rozwija szkolenie komplementarne do Manipulacji Trzewnych. 

Prowadzący: Dr Kerry D’Ambrogio, DOM, AP, PT, DO-MTP
Data: 10-12.01.2020
Cena: 2800 PLN
Wymagania wstępne: VM1 i VM2

  • Równoważenie trzewno-limfatyczne jest efektywną terapią manualną mającą na celu uwolnienie zastojów, pomoc w usuwaniu nagromadzonych produktów przemiany materii oraz zmniejszenie obrzęku narządów w celu zmniejszenia bólu, przywrócenia prawidłowego funkcjonowania oraz stworzenia warunków do optymalnego samoleczenia organizmu.
  • Procedury VLB zawierają zarówno krótko jak i długo dźwigniowe techniki pompujące wykonywane w celu stymulacji delikatnych, falowych ruchów pobudzających ruch płynów które wspomagają krążenie żylne i limfatyczne.
  • Te subtelne techniki manualne nie tylko aktywują limfę i krążenie płynu śródmiąższowego,  ale także stymulują układ odpornościowy i pomagają zrównoważyć pracę autonomicznego układu nerwowego.

Do utrzymania homeostazy układu narządów wewnętrznych każdy z nich musi otrzymywać odpowiedni dopływ krwi, odpowiednią stymulację ze strony układu nerwowego oraz swobodny przepływ energii. Jednak zdrowie danego narządu jest zależne nie tylko od napływu ale w nawet większym stopniu od odpływu płynów z narządu. 

Koncepcja równoważenia trzewno-limfatycznego jest oparta na zrozumieniu ważnej zasady w terapii manualnej: „drenaż poprzedza dostawę”. Aby narządy mogły otrzymać odpowiedni dopływ krwi wpierw muszą być spełnione następujące warunki: odpowiednio funkcjonujący układ poziomych przepon, odpowiednie działanie autonomicznego układu nerwowego oraz odpływ limfy z tkanki narządowej. Zastoje limfy w wyniku urazów, infekcji, operacji czy niewłaściwej diety w narządach zmniejszają zdolność tkanki narządowej na przyjęcie nowej krwi. Prowadzi to do akumulacji produktów metabolizmu komórkowego powodując ból, napięcie i obrzęki. Aby zapobiegać uszkodzeniu i stymulować procesy samoleczenia należy w odpowiedni sposób usunąć nadmiar produktów przemiany materii oraz obrzęk. 

Uczestnicy szkolenia poznają m.in.:

  • 6-stopniowy protokół leczenia przez równoważenie trzewno-limfatyczne.
  • Protokół badania całego ciała.
  • Ocenę i sposoby równoważenia poprzecznych przepon oraz autonomicznego układu nerwowego. 
  • Sposób wykonania i zastosowanie technik równoważenia limfatycznego w celu usunięcia linii napięcia i zastojów w jamach narządów wewnętrznych
  • Sposób wykonania i zastosowanie wspomagających technik równoważenia limfatycznego (aktywne ćwiczenia przepompowywania limfy) a wydłużyć i utrzymać efekty leczenia.

Zgłoś się…

Uwaga! Aby wziąć udział w szkoleniu, należy ukończyć: VM1 i VM2

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości


… lub zapłać online