Zapraszamy na webinar, którego tematem jest praca z pacjentem psychosomatycznym.
Czasem w gabinecie stajemy przed sytuacją, w której pacjent nie zareagował na terapię w oczekiwany sposób. Nie widać spodziewanego efektu lub wręcz przeciwnie, efekt jest, ale niespodziewany – odmienny niż zakładany, wygórowany lub bardzo słaby. Warto wówczas zastanowić się, czy nie  mamy do czynienia z pacjentem psychosomatycznym. 
Skąd biorą się u pacjentów różne niespodziewane reakcje? Dlaczego dwie osoby z podobnym problemem i historią urazów zupełnie różnie reagują na leczenie?
Czego można spodziewać się podczas pracy z pacjentem psychosomatycznym?

W czasie webinaru wyjaśnimy, co w ogóle oznacza pojęcie pacjent psychosomatyczny. Pokażemy, jak rozwój embrionalny i dominacja określonego  listka zarodkowego może warunkować typ reakcji na leczenie. Wyjaśnimy, co mają z tym wspólnego nerw błędny i stres i pokażemy, jak w zależności od typu reakcji na bodziec dopasować terapię do pacjenta.Na końcu wykładu pokazany zostanie przykładowy film z terapii.

Część teoretyczna

  1. Połączenia miedzy układ endokrynnym, immunologicznym, limbicznym i korą mózgu
  2. Podział funkcjonalny mózgu 
  3. Reakcja pacjenta na stres 
  4. Reakcja ergotropowa i trofotropowa 
  5. Teoria poliwagalna a stres 
  6. Typy reakcji psychosomatycznej zależne od dominacji listka zarodkowego 
  7. Strategie leczenia zależne od typu reakcji na bodziec

Część praktyczna

Pokaz w formie filmu, prezentujący propzycję leczenia, z komentarzem Prowadzącego.Wymiana doświadczeń i pytania.Prowadzący odpowie na zadawane na czacie pytania uczestników webinaru, tak by rozwiać ewentualne wątpliwości, podzieli się też własnym doświadczeniem klinicznym.

Koszt uczestnictwa/dostępu do nagrania: 46 złotych

Uwaga – webinar zaplanowany jest na 1.06.2020, w godzinach 19:00-21:00. Opłacenie webinaru jest równoznaczne z porwierdzeniem uczestnictwa. 
W dniu wydarzenia, na godzinę przed webinarem na adres mailowy podany podczas płatności prześlemy link umożliwiający wejście na to wydarzenie.
Kontakt i informacje: szkolenia.ciechomski@gmail.com
Nagranie szkolenia dostępne do: 28.02.2021