Ostre i podostre urazy tkanek miękkich. Strategie leczenia.


Zapraszamy na webinar, w czasie którego dowiesz się w jaki sposób postępować w ostrych i podostrych urazach tkanek miękkich. 
W czasie webinaru omówimy najczęstsze przyczyny urazów tkanek miękkich  (mięśni, więzadeł) a także fazy gojenia tkanek oraz zasady postępowania zależne od faz gojenia. Pokażemy Ci, jaką rolę w procesie gojenia mięśni i więzadeł pełni tkanka łączna, z czym najczęściej będziesz mieć do czynienia, jakie obszary i mechanizmy są kluczowe dla terapii, przypomnimy też inne czynniki, które w takiej sytuacji koniecznie należy wziąć pod uwagę.
Webinar pokaże Ci, w jaki sposób możesz kompleksowo podejść do pacjenta po świeżym urazie, tak, by bezpiecznie z nim pracować i efektywnie mu pomóc. Zaprezentujemy bardzo skuteczne techniki pracy- nie tylko stosowane od pierwszej doby po urazie, ale też takie, które w późniejszych okresach pozwalają pracować z pacjentem podostrym.

Część teoretyczna
1. Funkcja tkanki łącznej
2. Urazy na poziomie komórkowym
3. Fazy gojenia urazów tkankowych
4. Czynniki sprawcze urazów tkanek miękkich
5. Podział urazów mięśni i więzadeł
6. Strategie leczenia mięśni i więzadeł (faza ostra i podostra)
7. Negatywne skutki unieruchomienia i nieprawidłowej rehabilitacji
8. Techniki dla stanów ostrych i podostrych na przykładzie urazów mięśni kulszowo-goleniowych i skręcenia stawu skokowego
9. Program rehabilitacji domowej

Część praktyczna
Pokaz w formie filmu, prezentujący wykonanie omawianych zabiegów i technik, z komentarzem Prowadzącego.

Wymiana doświadczeń i pytania
Prowadzący odpowie na zadawane na czacie pytania uczestników webinaru, tak, by rozwiać ewentualne wątpliwości, podzieli się też własnymi doświadczeniami z gabinetu.

Prowadzący: dr Jarosław Ciechomski, D.O.

Cena szkolenia: 43zł
Kontakt i informacje: szkolenia.ciechomski@gmail.com