NMAA – technika, która zmieniła współczesne postrzeganie stawów

Nowa Manualna Terapia Stawów (NMAA) została opracowana przez światowej sławy francuskiego osteopatę i fizjoterapeutę Jean-Pierre’a Barrala we współpracy z Alainem Croibier’em. Jest to technika kompleksowego leczenia stawów, która łączy w sobie wszystkie elementy stawu włącznie z nerwami, tętnicami, kośćmi, torebką stawową, więzadłem, zwracając jednocześnie uwagę na połączenia wisceralne i emocjonalne.

NMAA wymaga od terapeuty delikatności i dokładności dłoni. Są one narzędziem, których zadaniem jest wykrycie źródła dysfunkcji, które często oddalone jest od bolącego miejsca. Terapeuta dokonuje oceny ciała pacjenta jako spójnej całości i leczy tkanki poprzez łagodne, precyzyjne pobudzanie i angażowanie tkanki miękkiej wokół kości, jednocześnie obserwując pośrednie i bezpośrednie relacje pomiędzy kośćmi w ciele.

NMAA to technika terapeutyczna, która sprawdza się, kiedy pacjent cierpi z powodu bólu stawów, ograniczenia ruchomości kończyn, zapalenia stawów, zwichnięć, złamań, zapalenia ścięgien czy osteoporozy. Zapoznaj się z programem szkolenia NMAA.

Program NMAA