Nowa Manualna Terapia Stawów – NMAA

Ojcem metody NMAA jest francuski osteopata i fizjoterapeuta Jean-Pierre Barral. Do jej rozwoju przyczynił się także francuski osteopata, Alain Crobier. NMAA opiera się na technikach opracowanych przez Barrala wzbogaconych o naukową wiedzę Alaina Croibiera.

Staw nie jest jest tylko obszarem łączenia się kości. Ma wiele części składowych: kość, tkanka chrzęstna, mięśnie, ścięgna, nerwy, płyn. Wszystkie części, gdy działają prawidłowo, zapewniają odpowiedni poślizg, dzięki czemu staw może pracować bezboleśnie i efektywnie. Kiedy któraś z części zaczyna szwankować, cały staw próbuje kompensować tę stratę i zaczyna nieprawidłowo funkcjonować. Prowadzi to do dysfunkcji począwszy od bólu aż do trwałego uszkodzenia struktury stawu. Ciało działa jak jeden wielki mechanizm, w którym wszystkie części są połączone, dlatego gdy w jednym miejscu wystąpi problem, cała reszta odczuwa tego skutek.

NMAA jest rodzajem terapii manualnej stosującej szerokie podejście do leczenia stawów. Technika ta zagłębia się we wnętrze stawu jak żadna inna. Integruje wszystkie aspekty stawu: nerwy, tętnice, łąkotki, więzadła, przyczepy torebki stawowej i jej fałdy. Używa tkanki łącznej do manipulacji odpowiedniej kości, biorąc pod uwagę bezpośrednie i pośrednie związki pomiędzy kośćmi ludzkiego ciała.

Związek pomiędzy narządami wewnętrznymi a stawami nie jest powszechnie rozumiany. NMAA pokazuje do jakiego stopnia te elementy są połączone – bez opracowania połączenia wisceralnego wiele problemów stawowych może nie zostać w pełni usuniętych. Zastosowanie delikatnych technik NMAA poprawia zdolność samoleczenia ciała i powrotu do zdrowia.

W przypadku dolegliwości stawowych ból często promieniuje z innego miejsca w ciele. Symptom np. ból, nie jest najistotniejszy. Jest tylko częścią pewnej układanki, a zadaniem terapeuty jest jej zrozumienie i odszyfrowanie. Wykwalifikowany terapeuta manualny potrafi ocenić poszczególny przypadek i określić relacje miedzy stawami a resztą narządów ciała i przywrócić ich prawidłowe funkcje.

Manualna Terapia Stawów wykorzystuje palpację do zlokalizowania źródła problemu i usunięcia go przy użyciu delikatnych technik. Przyczyna bólu może znajdować się daleko od miejsca jego odczuwania. Umiejętne badanie polegające na obserwacji i dogłębnej analizie, pozwala na znalezienie ogniska bólu. Na technikę składają się delikatne, ale dokładne, precyzyjne ruchy dłoni i pobudzanie tkanki miękkiej wokół kości. Ból zaczyna stopniowo ustępować z momentem odblokowania jego źródła.

Wpłać zaliczkę

Aby zgłosić swój udział w szkoleniu, wypełnij formularz zgłoszeniowy i wpłać bezzwrotną zaliczkę w wysokości 900 zł.

Wystawienie faktury możliwe będzie na etapie płatności w PayU.

Cena szkolenia: 2900zł

… lub skontaktuj się z nami

  Imię (wymagane)

  nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Kwalifikacje

  Uwagi

  Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych