Manipulacja powięzi – fascial manipulation

Manipulacje Powięzi jest rodzajem terapii manualnej stworzonym przez Luigiego Stecco, włoskiego fizjoterapeutę. Metoda ta rozwijała się przez ostatnie 30 lat dzięki badaniom anatomicznym, praktyce klinicznej opartej na pracy z szerokim spektrum zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego i trzewnego oraz dzięki sekcjom anatomicznym skoncentrowanym na badaniu anatomii powięzi. Zgłoś się już dziś.

Szkolenie składa się z (level I +II) czyli 4 zjazdów.

Metoda ta koncentruje się na powięzi mięśniowo-szkieletowej, pozwalając na zidentyfikowanie specyficznie zlokalizowanych stref powięzi łączących się z określonymi zaburzeniami ruchomości. Proponuje ona całościowe omówienie systemu powięziowego:

  • począwszy od rozwoju embrionalnego,
  • przez jego budowę fizjologiczną
  • po rolę w propriocepcji.

Szczegółowo opracowane modele biomechaniczne pomagają w wyborze konkretnych punktów wymagających leczenia, po wcześniejszym ustaleniu który ruch jest bolesny i ograniczony. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej manipulacji bądź mobilizacji danej strefy powięziowej, następuje przywrócenie ruchomości i w konsekwencji zmniejszenie bólu.

Pojęcie manipulacji powięziowych obejmuje techniki stosowane w leczeniu powięzi głębokiej i jej składowych mięśniowych (omięsna, namięsna, śródmięsną). Termin mobilizacje powięziowe oznacza techniki stosowane w leczeniu okołostawowych składowych powięzi głębokiej: troczków, przegród międzymięśniowych, więzadeł.

Zgłoś się

Program

Metoda manipulacji powięzi jest obecnie nauczana we Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Niemczech,Brazylii i Stanach Zjednoczonych. Jest ona dostępna dla fizjoterapeutów, osteopatów i lekarzy rehabilitacji. Kurs manipulacji powięzi składa się z 2 części, zaś każda z nich liczy 6 dni zajęć podzielonych na 2 3-dniowe zjazdy. Część 2. odbywa się około 5 miesięcy po części 1., co pozwala na wypróbowanie metody w praktyce klinicznej. Każda z części zakończona jest egzaminem, pozwalającym na ocenę zdobytych umiejętności.


Zgłoś się

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Firma

Ulica

Kod

Miasto

NIP

Kwalifikacje

Uwagi

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych